E-mail: podatelna@valaskabela.sk | Tel.: 046 5458 120 RSS Mapa stránok | Úradná tabuľa | 
Obec Valaská Belá

Hodové slávnosti

Sobotný hodový program, tento rok netradične, celý prebiehal v areáli futbalového ihriska v Škrípove. Začal sa teda aj športovo, a to o 14.00 hod futbalovým zápasom mužov II. triedy, ktorý odohrali družstvá Valaská Belá "B"/Čavoj a Veľká Lehôtka.
Po skončení zápasu sa riaditeľka MKS Elena Kopčanová spolu so starostom obce Ing. Milošom Cúcikom prihovorili všetkým prítomným, privítali ich a zaželali im veľa dobrej nálady.
Program pokračoval vystúpením folklórneho súboru Belanka. Jeho členovia zaspievali veľa pekných piesní a divákov potešili veselým a humorným programom s názvom "Zber úrody."  K dobrej nálade prispeli svojimi zvučnými hlasmi aj žiaci zo základnej školy.
Po skončení kultúrneho programu si fanúšikovia futbalu prišli ešte raz na svoje - zápas, a to starých pánov, medzi Valaskou Belou a hosťami z Jablonca.
Pre všetkých občanov boli aj tento rok pripravené chutné hodové špeciality – jaternice, klobáse a voňavé koláče.
Naši najmenší, deti a žiaci sa vyšantili na pripravených atrakciách, na trampolíne a skákacom hrade, pochutili si na cukrovej vate a tváričky im rozžiarili veselé maľovné obrázky.
Večer o 20.00 hod začala v kultúrnom dome hodová zábava v podaní Štefana Vargu.

Nedeľné predpoludnie bolo venované tradíciám a poďakovaniu Bohu za úrodu. Hrdí Belania sa obliekli do nádherných belianskych krojov a v početnom sprievode spolu s hasičmi a poľovníkmi prešli do kostola Sv. Michala na slávnostnú svätú omšu.
Svätú omšu celebroval správca farnosti vdp. Róbert Stenchlák, ktorý posvätil prinesené obetné dary - kyticu, chlieb, koláče, syr, ovocie, pálenku, čečinu a parožtek, hostie a víno. Po skončení svätej omše zostali naši občania a hostia pred kostolom, kde si spolu so speváckym zborom zaspievali, pochutnali na sladkých domácich koláčoch a víne, obdivovali krásu belianskeho kroja a spoločne sa na pamiatku pofotili.

Hodové slávnosti dopadli dobre, prialo nám aj počasie. Ďakujeme všetkým, ktorí sa ich zúčastnili a prispeli k ich priebehu.

Ďakujeme tiež sponzorom:

  • COOP Jednota Supermarket Valaská Belá
  • Čierna Hora, a.s., Valaská Belá
  • Ján Ivin - Drogéria - Papiernictvo, Valaská Belá
  • Tempo Vrban Anton, Valaská Belá

 

Mgr. Denisa Vašková
MKS Valaská Belá

HORE