E-mail: podatelna@valaskabela.sk | Tel.: 046 5458 120 RSS Mapa stránok | Úradná tabuľa | 
Obec Valaská Belá

Deň matiek

Mama, slovo také kratučké, milé, láskavé. Slovo, ktoré sa každé batoľa naučí vysloviť ako prvé. Je ospievané v poézii, zhmotnené v umení a navždy zachované v každom srdci. Matka, mama - to je láska sama, prevtelená do ženy, je to láska, ktorá nás sprevádza celým životom. Je nevýslovne trpezlivá, chápavá, milá a obetavá. Naša mama, ktorá nám ofúkava naše boliestky, ktorá sa teší z našich úspechov, ktorá sa trápi pre naše starosti a to aj dnes, keď sme už dávno vyrástli z detských dupačiek.

Mamička milá a dobrotivá, ktorá bdela pri našej postieľke, keď sme ochoreli, ktorá sa tešila z našich prvých krôčikov a ofúkala kolienko, keď sme spadli, ktorá pritúlila, zovrela v náručí, plakala s nami, keď sme už dospeli a bolo nám ťažko.

V druhú májovú nedeľu v kine Slovan vo Valaskej Belej privítala mamičky a staré mamy riaditeľka MKS Elena Kopčanová pri príležitosti ich sviatku Dňa matiek. Po slávnostnom príhovore starostu obce Ing. Miloša Cúcika zaspievali a zarecitovali básničky pre svoje drahé mamičky deti z materskej školy. S kyticou uvitou z ľudových piesni v hre na husliach prišli potešiť mamy aj deti zo súkromnej umeleckej školy.
Nedeľnú slávnosť spríjemnila aj folkórna skupina Belanka piesňami o mamičkách. Pásmom hier sa predstavil aj detský folkórny súbor Belanček zo základnej školy a hneď po ňom vystúpili deti z klubu farskej mládeže so scénkou "Ako Boh stvoril ženu."
Žiačka základnej umeleckej školy Ilava Katka Sondorová zahrala skladbu od Tonyho Murena Fet de Muzet. Záver programu bol obohatený paródiou na rozprávku o siedmych kozliatkach v podaní FS Belanka.

 

HORE